KONST / Litografier / Färglitografi 12837156
nr 1283 7156
Evert Taube
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -72, numrerad, 87/195. Motivet: 37x47 cm
Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 20:18:49
20/10 20:38:29
21 okt
Evert Taube
Läs mer om Evert Taube